Przewodniczący Kapituły HR przy MChH-y

hm. Wojciech Szymczak – Przewodniczący Kapituły HR przy Mazowieckiej Chorągwi Harcerzy
w.szymczak@wp.pl
Wywodzi się z 1 MDH im. OMS Wawer z Międzyrzecza, Przez wiele lat instruktor środowiska mokotowskiego (ZHP, potem ZHP r. 1918 i ZHR). Prowadził kilkadziesiąt obozów stacjonarnych i wędrownych. W latach 90. był kierownikiem Wydziału Instruktorskiego GKH-y, gdzie współorganizował między innymi pierwsze zjazdy metodyczne Organizacji Harcerzy. Prowadził szkolenia instruktorskie w kraju, na Litwie oraz dla ZHP poza granicami Kraju w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Na ostatnim Zlocie 30-lecia ZHR był komendantem Gniazda Mazowieckiej Chorągwi Harcerzy. Zawodowo trener – konsultant zarządzania. Mąż instruktorki z ZHP pgK z Nowego Jorku. Synowie również są w harcerstwie. Uwielbia bardzo pikantne potrawy, przyrządza różne smakowitości kuchni świata.