Dla Instruktorów

Moduły kształceniowe powstały w 2021 r. i mają na celu stworzenie krótkich kursów (maksymalnie weekendowych) skupiających się na konkretnych elementach kompetencji instruktorskich. Każdy instruktor, który czuje potrzebę zdobycia nowej wiedzy lub jej odświeżenia może zapisać się na dowolny moduł.

Aktualne zaplanowane moduły:

02.2021
– Metodyka Zuchowa – phm. Patryk Zjawiński – Zapisy: Wkrótce
03.2021
– kkk2 – 19-21.03. – hm. Asia Sadowska, hm. Wiktor Maracewicz – Zapisy: Wkrótce
-kkk1 – 27-28.03. – phm. Paulina Urbańska, phm. Mikołaj Opaliński – Zapisy: Wkrótce
Q2
– Metodyka Harcerska – Więcej informacji wkrótce
– Metodyka Wędrownicza – Więcej informacji wkrótce
Q3
Aktualnie brak zaplanowanych modułów
Q4
– Kurs z roli opiekuna

Aktualnie realizowane moduły:

Kurs Metodyki Zuchowej – Generał

Jak wygląda specyfika pracy w gromadzie zuchowej? Jak stworzyć nową gromadę i współpracować z drużyną harcerską?

Kurs Metodyki Harcerskiej

Jak wygląda specyfika pracy w drużynie harcerzy? Jak dążyć do utworzenia swojej gromady zuchowej i drużyny wędrowniczej? Jak korzystać z narzędzi drużynowego w swojej drużynie?

Kurs Metodyki Wędrowniczej

Jak wygląda specyfika pracy z chłopakami w wieku wedrowniczy? Jak tworzyć drużyny wędrownicze? Jak pracować narzędziami drużynowego wędrowniczego w swojej jednostce?

Kurs Kadry Kształcącej

Kurs kadry kształcącej jest realizowany w naszej chorągwi na dwóch poziomach:
– poziom 1 (kkk1) – Jak efektywnie prowadzić warsztaty?
– poziom 2 (kkk2) – Jak tworzyć efektywne kursy?

Jest to miejsce, w którym możesz dołączyć do kadr istniejących modułów i kursów w naszej chorągwi.

Kurs Kierowników Wypoczynku

W jaki sposób realizować wyjazdy HAL/HAZ? Jak nie tylko wypełniać wymogi państwowe, ale również być kierownikiem metodycznym na wyjeździe?

Kurs z Roli Opiekuna

Jak być mistrzem dla swojego ucznia? Jakie narzędzia ma opiekun do wspierania działań swojego podopiecznego?

Kurs Kadry Zarządzającej

Jak zarządzać zespołem ludzi? Jak w strukturach organizacyjnych ZHR działać również wychowawczo?
Kurs jest na etapie projektu – jeśli czujesz, że mógłbyś wesprzeć kurs w jakimś obszarze tego modułu – napisz na msi@zhr.pl.

Oczywiście nie jest to zamknięta lista modułów – wszelkie sugestie chętnie przyjmę na mail msi@zhr.pl