Dla przyszłych Podharcmistrzów

Droga przewodnika do podharcmistrza mocno odbiega od przyjętej formy kształcenia przyszłych przewodników. W próbie phm główny nacisk rozwoju kompetencji powinien być w praktyce – prowadząc prace w swojej jednostce. Po znalezieniu opiekuna sprawdzasz wraz z nim jakich kompetencji Ci brakuje do uzyskania stopnia podharcmistrza. Wszystkie te rzeczy powinny znaleźć się w Twojej próbie instruktroskiej.

Pierwszym naturalnym krokiem w rozwoju swoich kompetencji do stopnia podharcmistrza jest

Kurs podharcmistrzowski

Jak zostać liderem środowiska lokalnego

Od 2021 roku wprowadzamy koncepcję kursu podharcmistrzowskiego, który skupia się na temacie tworzenia i rozwijania swojego środowiska lokalnego. W trakcie trwania kursu niektóre kompetencje wymagane dla przyszłych podharcmistrzów są tylko powierzchownie poruszane. Dla wszystkich tych zagadnień powstały

Moduły kształceniowe

Chcę pozyskać konkretną wiedzę, w krótkim czasie.

Każdy moduł bierze pod celownik konkretny obszar kompetencji podharcmistrzowskich i trwa maksymalnie weekend. Moduły są otwarte dla wszystkich instruktorów w naszej chorągwi, ponieważ stwarzają one świetną platformę wymiany inspiracji doświadczonych instruktorów z młodszymi kolegami. Dodatkowo czasem czujemy chęć powtórzenia pewnych informacji i zawsze łatwiej jest to robić w grupie niż samemu sięgnąć po literaturę.

Harmonogram modułów kształceniowych znajdziesz w zakładce „Dla Instruktorów„.

Przewodzą nie po to by być pierwszymi, ale po to by służyć.